Як попередити сепаратизм

Усе починається з дитинства, і сепаратизм – не виключення. Спочатку діти виштовхують когось з пісочниці, потім глузують над кимось у класі, а згодом ті, кого виганяли, починають відгороджуватися від колективу власними кордонами.

10423288_10205682067562660_1754344092782450107_n

Як попередити сепаратизм? Навчити дітей не лише толерантності, а й чуйності та уважності до тих, кому складно знайти своє місце у колективі.

Один з варіантів такої розмови з дитиною пропонує головний герой «Курсу юного патріота»:

«Хочу нагадати тобі, що ані в класі, ані в сім’ї, так само, як і у твоїй Батьківщині, НЕМАЄ ЗАЙВИХ ТА НЕПОТРІБНИХ! Є лише люди, які не змогли знайти спільну мову зі своїм оточенням, проте це не означає, що вони погані чи недолугі.

Саме зараз, коли ти читаєш ці рядки та пригадуєш таку людину зі свого близького оточення, знай, що вона реально страждає від такого ставлення до неї. Їй дійсно важко подолати якийсь острах, тривогу чи невпевненість, щоби повноцінно влитися у компанію інших дітей.

Спробуй допомогти цьому учневі чи учениці. Якщо тобі це вдасться, ти відчуєш багато вдячності з її боку. Можливо, це буде твій перший досвід «порятунку» одинокої людини у своєму колективі… Самотня людина в силу обставин є відірваною від свого класу чи групи однолітків. Якщо її не залучити до гурту, то можна втратити її як особистість, як друга і товариша.

Хто може знати, від чого так склалася доля цієї одинокої людини? Можливо, щось негаразд у її сім’ї, можливо, ця людина пережила якусь важку втрату… Перш, ніж сміятися та глузувати з неї, подумай про те, що можеш сміятися з чужого горя, навіть не здогадуючись про це.

Справжні патріоти ніколи не кидають своїх товаришів у біді та ніколи їх не зраджують!»

Нема коментарів.

Для коментарів


©2015-2018, Креативна група 64.

Зроблено в Україні. Всі права застережені.


Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті,

дозволяється за умови посилання на cg64.com.ua.

Для інтернет-видань - за умови прямого, відкритого

для пошуковив систем гіперпосилання на cg64.com.ua.


+380 67 239 90 99

welcome@cg64.com.ua


Купити у нас:

shop64.com.ua


Карта сайту